fbpx
18/01/2017

אבחון רגשי באמצעות צבעים

מה כואב לך? מה באמת מפחיד אותך? מה מעכב אותך מיצירת יחסים תקינים ומלשחרר דפוסים הפוגעים בבריאותך?

התשוקה האמיתית של עינת (שם בדוי) היא טיפול באנשים. עם זאת קשה לה מאוד להתחייב ולהגשים את עצמה בתחום זה. היא הופתעה מאוד כששאלתי אותה על תקיעות ביחסים זוגיים ואמרה שכבר מספר חודשים שוקלת לעזוב את בן זוגה הנוכחי...

מירה (שם בדוי) היא מורה לאמנות בבית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים. כל כולה מונעת מיצירתיות ותחושת שליחות בעבודתה. האבחון דווקא הצביע על תחושה חזקה של תקיעות וחסימה - ומירה אכן אישרה שהיא לא מקבלת מספיק חופש פעולה ורעיונותיה לצמיחת מגמת האומנות נחסמים על ידי הנהלת בית הספר ולכן היא מרגישה תסכול עמוק, ממש כאילו מונעים ממנה להביא את המתנה שלה לעולם...

שיטת מאור לאבחון באמצעות צבעים – Colors Fillings Tests & Therapy – CFT חוקרת את הקשר שבין צבעים לבין המבנה הרגשי והאישיותי של המאובחן ומציעה טיפול תהליכי עמוק באמצעות כלים מעולמות הפסיכולוגיה הקלינית, התרפיה באמנויות והפסיכודרמה. לשיטה זו יתרונות משמעותיים, שכן ישנם מטופלים המתקשים לבטא את רגשותיהם ולעומתם אחרים מדברים ללא קשר לעומק התחושות שהם חווים.

בחירות הצבע, מיקום הצבע במעגלי הצבעים ומדרך ציור המעגלים במעגלי הצבעים מספרים את הסיפור המוצפן במרכזי הזיכרון הקדום וחושפים את ההיסטוריה הרגשית לדורותיה – תהליך המאפשר עבודה ממוקדת בשורש הבעיה וחוסך הליכה סחור סחור במשך שנות טיפול ארוכות. 

רוצים לקבל תמונת מצב עדכנית של מצבכם הרגשי ולעשות צעד ראשון בכיוון להחלמה? השאירו את פרטיכם בטופס ואחזור אליכם לקביעת מועד פגישה:

איריס (שם בדוי) היא מנהלת בתחום הבניה כבר למעלה מ-10 שנים ובמקביל כותבת למגירה. החלום שלה הוא להוציא ספר אך היא מפחדת שתחום זה לא יוכל לתמוך בה כלכלית והיא מרגישה תקועה ומתוסכלת מכך שהיא "נאלצת" לגנוז את החלום ופוטרת את עצמה באמירות כמו "לא נורא, כשאצא לפנסיה יהיה לי זמן, זה רק חלום..."

זהר (שם בדוי) חוותה חווית ילדות קשה של בלבול עמוק ומאז חווה את חייה בהססנות וחוסר יכולת למצוא את הזהות והתפקיד שלה בתוך המשפחה. יש לה צורך עז בהרגשת חופש, ולעיתים יתר על המידה - מה שהוביל אותה לפזרנות יתר של אנרגיה ומשאבים בחיי הנישואין... כיום מחפשת יציבות וסדר...

שיטת מאור לאבחון באמצעות צבעים היא כלי עבודה חיוני בעבודתי בקליניקה בשל הדיוק, העומק והמענה הרגשי שהיא מאפשרת לי להעניק למטופלים. הנכונות שלהם לחשוף את עולמם הפנימי מפתיעה ומרגשת אותי בכל פעם מחדש.

תפקידי כמאבחן, מעבר לזיהוי מצבי תקיעות רגשיים, הוא להאיר למאובחן את הכוחות, הרצונות והשאיפות שלו, לשאול את השאלות הנכונות ולעורר מוטיבציה פנימית לשינוי דפוסים, אמונות ומחשבות מעכבות.

ניתן להגיע לאבחון רגשי בתיאום מראש במסגרת תכנית הליווי והצמיחה האישית ללא עלות נוספת.

> לשיחת ייעוץ
> שלח SMS